Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací V pořádku

 

 

 

Živý přenos
slavnostního vyhlášení

 

Připojte se k nám na slavnostní vyhlášení celosvětově unikátní reality show ze světa společenských her Den deskovek. Kdo se stane vítězem? Dočká se vydání Pivovárek Vojty Urbánka, Diamantová horečka Františka Vodičky, Kardinálové Míry Klusáka nebo Snění Tomáše Tvrdého? 

Den deskovek je reality show, ve které se z nápadu, ukrytého v něčím šuplíku, stane plnohodnotná desková hra. Cesta k vydání je ale trnitá... 
 

Vyhlášení v pátek 1. prosince v 19:30 hodin

 
Sledujte na YT


 

Nová řada – nová pravidla

Pro třetí řadu jsme i na Vaše připomínky upravili a zjednodušili systém soutěže. Jak to tedy teď bude probíhat? Do hlavní části postoupilo 9 her, rozdělených do tří skupin po třech. 
 
Jeden soutěžící se však nakonec odmítl zúčastnit, reálně tedy ve hře zůstalo 8 soutěžících.
 
Autoři těchto her budou mít třicet minut na to, aby našim porotcům odprezentovali své tituly na existujícím prototypu – mohou je klidně nechat i zahrát! Z každé skupiny porotci vyberou jednoho postupujícího (tedy celkem tři soutěžící) a z nepostupujících pak ještě jednoho na divokou kartu, celkem tedy budou čtyři finalisté.
 
Každý z finalistů pak dostane šanci odprezentovat svoji hru v plné šíři. Po skončení posledního finálového dílu pak vy – diváci – v jednokolovém hlasování rozhodnete o vítězi třetí řady Dne deskovek a tato hra se dočká vydání!
 

Porotci soutěže

 

 

 

Předseda poroty Petr Vojtěch

Petr je autorem či spoluautorem her Velryby ničí svět, Vesmír útočí, Balada, Terra Futura, Jan Žižka a Dorty jsou vrženy.
 
Zároveň je také tvůrcem nápaditých a vtipných videorecenzí deskovek pro server Games.cz
 
 

Člen poroty
Michal ŠmídMichal je nestorem deskoherního oddělení v Albi a momentálně vede jako head devoleper vývoj titulů „Made by Albi“ včetně těch, které vzejdou ze Dne deskovek. Kromě toho je také jediným porotcem, který vystupoval ve všech třech dosavadních řadách Dne deskovek. 

 

Členka poroty
Kateřina ČáslavováKateřina je dlouholetou nadšenou hráčkou a jedním z nejdéle sloužících redaktorů populárního serveru / YouTube kanálu Deskofobie, kde můžete nalézt mj. její rubriku Dobrá společnost, pojednávající o autorech deskových her.

 

 

 

Člen poroty
Michal PeichlMichal je autorem her Divočina, Prokletá stezka a Akvárko (a další se chystají), kromě toho je ale také dvorním ilustrátorem a grafikem studia Delicious Games a stojí tak za podobou jejich her Messina 1347, Truhlařící a dalších (mj. i erotické Nikdy neříkej nikdy, o tom se málo mluví). 

 

Soutěžící třetí sezónyKarolína Foitlová, Filip Štochl

Eco Logic

Karolína s Filipem jsou kolegové, kteří společně během studií vytvořili svůj první prototyp deskové hry a ve spolupráci pak pokračovali i nadále. V jejich titulu Eco-logic hráči investují a sází na různé ekologické zdroje a hráči by měli takticky uvažovat, jak dosáhnout svého cíle, znemožnit výhru soupeři a zamyslet se nad dopadem svých činů.
 
 
 

František Vodička

Dimamantová horečka, aneb hledá se vůdce pirátů

František miluje dlouhodobé plánování a dobrodružné kooperativní hry. Přesto, nebo snad právě proto je ale hra, s níž vstupuje do Dne deskovek, úplně jiná. Diamantová horečka je totiž abstraktní logická hra, která se odehrává v reálném čase.
 
 

 

Jan Tožička

Marco Polo: Milion

Jan je vývojář umělé inteligence, který ale také vytváří venkovní a táborové hry – a právě tak vznikl i Marco Polo: Milion. V ní se hráči v roli Marca Pola snaží na zpáteční cestě do Benátek rozmnožit své peníze obchodem a zažívat neobvyklá setkání.
 
 

 

Jiří Titus Antoninus, Radka Novotná

DUHA: Příběh skřítka

Příběh o skřítkovi Duháčkovi, který cestuje s pomocí duhy, jež se mu ale rozlila a on se teď nemůže vrátit domů, přináší do soutěže autorská dvojice Jiří a Radka. Příběh skřítka je zástupcem her pro nejmenší hráče – ostatně vzniknul při hraní s dětmi a inspirací bylo i zaměstnání v obchodě s barvami!
 

 Vojta Urbánek

Pivovárek

Vůbec poprvé se nějaký soutěžící probojoval do hlavní soutěže dvakrát po sobě. Loni to Vojtovi s Beerlandií nevyšlo, ale měl celý rok na to, poučit se ze svých chyb a pokusit se o úspěch znovu. Pivovárek s původní hrou spojuje jen téma a malá část mechanismů, jinak se ale jedná o výrazně komplexnější hru o vaření piva. 
 
 
 

 

Tomáš Tvrdý

Snění

Tomáš je člověk, který je s hrami v dennodenním kontaktu. Nápad na hru Snění pak vznikl tím, že její autor obdržel od známého k Vánocům sáček náhodných komponent, pojal to jako výzvu a rozhodl se z nich stvořit svoji hru. To je dvojkovka určená hráčům, kteří se rádi zamyslí nad svými tahy a dělá jim radost přelstít jeden druhého.
 
 

 

Martin Brandýs

Tichá párty

Martin – fanoušek strategických her - se do Dne deskovek přihlásil s párty hrou, u které se nesmí dělat hluk. Zní to jako oxymorón? Možná i je, ale jinak by jeho hra měla být určena všem, kteří vědí, že u her má být v první řadě zábava!
 
 
 

 

Míra Klusák

Kardinálové: Dobývání a intriky

Mírova sbírka čítá více než 100 moderních deskovek. Kardinálové se ale inspirují spíš v abstraktních klasikách typu Šachy nebo Stratego. Tahle strategická převahovka je zajímavá mimo jiné tím, že není jen pro dva hráče, ale měla by fungovat i jako týmovka pro 4.
 

 

 

JAKÉ HRY UŽ DEN DESKOVEK PŘINESL?7. září 2023 vychází první titul ze Dne deskovek – rodinná kooperativní dvojkovka Dítě v domě. Na vítězích první a druhé řady – hrách Atol a Vládce kočičího stromu se pilně pracuje a měly by se dočkat vydání v příštím roce. 
 
 

 

Pravidla
soutěže

 

Pořadatelem "DNE DESKOVEK"
je Albi Česká republika a.s.
Kompletní pravidla soutěže
najdete zde.

 

Podívám se

 

YouTube
Albi

 

Odebírejte náš YouTube kanál
a neuniknou vám naše streamy,
videonávody, anižádná novinka
zde Dne Deskovek!

 

Podívám se

 

Na koho
se obracet?

 

Napište nám na e-mail
droz@albi.cz, zavolejte nám na
telefon +420 222 541 381
nebo napište na náš Facebook.

 

Kontakt Albi