Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací V pořádku

Pod pokličkou - ALBI hry 2017

03.03.2017 Hry a zábava

Nakoukněte do herní kuchyně ALBI - neodhalíme sice všechny připravované novinky na letošní rok, ale i tak se jedná o slušný nášup pro herní labužníky.

Novinky

V přehledu nenajdete úplně všechny novinky z edičního plánu ALBI na letošní rok, některé hry si necháváme jako překvapení. U některých her zatím pracujeme na finálních podobě, takže zveřejněné obrázky se mohou lišit od produkční verze. Termíny vydání her nejsou závazné, i když se budeme snažit je dodržet - držte nám palce. 

Puerto Rico

Hra již v březnu vyšla!
 
Nová edice oceňované strategické hry. Kromě modernizace vizuálního zpracování obsahuje i dvě rozšíření „Nové budovy“ a „Šlechtici“. Ve hře se hráči snaží dovést ke slávě svá koloniální panství – staví budovy, obsazují plantáže, sklízí a prodávají úrodu. Hra je nositelem ocenění Hra roku a dlouhodobě se pohybuje na nejvyšších místech prestižního žebříčku boardgamegeek.
 

Na drátě

Hra již v březnu vyšla!
 
Jednoduchá karetní hra na procvičování paměti i deduktivního myšlení. Hráči se snaží sbírat karty ptáčků čtyř barev a vytvářet z nich hejna, která se musí rozrůstat postupně. Aby toho dosáhli, musí otáčet karty a pamatovat si, kde se ptáčci potřebné barvy nacházejí. To vše v pohledném grafickém zpracování.
 

Zajíc a želva

Plánované vydání: Duben
 
Zajíc a želva je bláznivá závodní hra na motivy známé bajky. Na start vyráží pětice zvířátek – zajíc, želva, lišák, ovečka a vlk. Každé zvířátko se přitom po trati pohybuje podle jiných pravidel. Cílem hráčů je hrát chytře karty zvířátek– tak, aby zvítězila právě ta zvířátka, jejichž úspěch dostal hráč tajně za úkol.
 

Scythe

Plánované vydání: Duben
 
Očekávaná hra pro náročné postaví hráče do role vůdců pětice národů, které spolu soupeří v alternativní historii východní Evropy. Revoluční systém správy surovin, vylepšování technologií a budování obřích kráčejících strojů – mechů, spolu s nádhernými ilustracemi tvoří dohromady jednu z nejúspěšnějších her poslední doby. Scythe je držitelem mnoha ocenění napříč hráčskou komunitou.
 

Slož to

Plánované vydání: Duben
 
Ta pravá hra pro příznivce logických rychlíků. Cílem hráčů je složit elegantní ubrousek s obrázky jídla tak, aby bylo viditelných pouze několik vybraných pokrmů – a to samozřejmě rychleji, než se stejného cíle podaří dosáhnout soupeřům. 
 

V kostce mini! Moje první zvířata

Plánované vydání: Květen
 
Další díl z oblíbené řady her V kosce mini!, určené těm nejmenším hráčům se věnuje zvířátkům. Jednoduché úlohy procvičí paměť Vašich ratolestí a třebas je i něco nového naučí.
 

Makroskop

Plánované vydání: Květen
 
Inovativní rodinná hra Makroskop prověří Vaši schopnost zpozorovat celek v detailech. Odkrývejte postupně obrázek, umístěný v přístroji makroskopu, a uhodněte, co zpodobňuje dříve, než na to přijdou ostatní hráči! Dejte si ale pozor, abyste neriskovali příliš, každý špatný tip vás totiž může něco stát!
 

Párty Alias: Muži proti ženám

Plánované vydání: Červen
 
Pánové, víte, jak byste pomocí asociací vysvětlili svým kamarádům, co je to pedikúra? A dámy, jak dobře byste zvládly kamarádkám popsat, co to je ofsajd? Nová inkarnace populární hry Párty Alias přináší souboj pohlaví, jaký jste ještě nezažili!
 

V kostce! Zvířecí rodiny

Plánované vydání: Červen
 
Další přírůstek do rodiny populárních poznávacích her V kostce! Tentokrát na téma zvířecích rodin. Tato hra V kostce! je vzhledem k minimu psaného slova určena dětem už od 4 let.
 

V kostce! Doprava

Plánované vydání: Červen
 
Rodinu her V kostce! rozšíří i hra na motivy dopravních prostředků. Chcete se spolu se svými ratolestmi dozvědět něco nového o vlacích, letadlech, lodích, autech či tramvajích jednoduchou, svižnou a zábavnou formou? V kostce! doprava je tu právě pro Vás.
 

V kapse! Zvířata & V kapse! Dinosauři

Plánované vydání: Červen
 
Kromě novinek V kostce! chystáme také zbrusu nové hry V kapse! Ty spojují kouzlo her V kostce! s postřehovými hrami. Hráči se buď snaží hledat rozdíly mezi dvěma zdánlivě stejnými kartami nebo budou hrát všichni najednou a snažit se správně odpovídat podle toho, co si zapamatovali, co možná nejdéle.
 

Catan Duel

Plánované vydání: Červen
 
Catan Duel je nejnovější inkarnací oblíbené karetní hry pro dva hráče Knížata z Katanu, s níž je tato nová verze plně kompatibilní. Vyberte si scénář, připravte karty a vybudujte to nejskvělejší království, které kdy ostrov Catan viděl!
 

iKnow All In

Plánované vydání: Červen
 
V nové variantě populární vědomostní hry iKnow jde o všechno! Dalších 300 karet se spoustou nových otázek důkladně prověří Vaše vědomosti, sázení na odpovědi soupeřů pak Váš odhad. Vsadíte si na sebe, když na to přijde?
 

Mici Maki

Plánované vydání: léto/podzim 2017
 
Mici Maki je napínavá karetní hra, při které je cílem hráčů se co nejvíc nadlábnout, aniž by se jim udělalo nevolno. Mici Maki je určena pro hráče, kteří se nebojí „jít do rizika“. Jednoduchá pravidla pochopí každý a hra skvěle poslouží jak jako zábava pro celou rodinu, tak jako oddechovka pro náročnější hráče.
 

Karak

Plánované vydání: léto/podzim 2017
 
Nová originální česká hra pro celou rodinu, která ale může zaujmout i zkušenější hráče. V Karaku se každý hráč zhostí jednoho z hrdinů, jejichž cílem je získat poklady, skrývající se v labyrintu pod hradem Karak. V cestě však stojí nejen snaha ostatních hráčů, ale i záludná monstra. Je proto třeba využívat speciálních schopnosti každé postavy, a nestvůrám se postavit čelem.
 

Empatia

Plánované vydání: podzim 2017
 
Empatia je původní česká hra s ilustracemi od známé výtvarnice Marie Brožové. Hra přináší dvě varianty – jednu, v níž hráči zápolí proti sobě a jednu, kde se snaží spolu nahrát co nejvíce bodů. Empatia je hrou, při které budete debatovat nad obsahem karet, snažit se uhádnout, která karta se komu nejvíce líbí, odhadovat, jestli slova „ranní rosa“ více vystihuje ten nebo ten obrázek. Empatia je určená pro všechny hráče, kteří si chtějí hru užít, spíš, než že by museli zvítězit.
 

V kostce! Predátoři

Plánované vydání: podzim 2017
 
Další z edice populárních her V kostce! se tentokrát zaměří na predátory zvířecí říše. Co všechno si zvládnete za deset vteřin zapamatovat o tygrech, žralocích či orlech? 
 

Dotisky populárních her

Krom pořádné porce novinek jsme připravili i několik dotisků populárních her, o které si píšete. V nabídce ALBI se proto letos znovu objeví třeba oblíbené karetky Střelené kachny a Bobří banda nebo dotisk vyprodaného Robinsona Crusoe. 

Bobří banda

Plánované vydání: Duben
 
Dotisk oblíbené karetní klasiky. Bobří banda je bláznivá hra, ve které se hráči snaží získávat, co nejnižší karty – aniž by ale kolikrát věděli, jaké karty už mají. Bobří banda, to jsou jednoduchá pravidla a kupa zábavy pro celou rodinu.
 

Ubongo Cestovní verze

Plánované vydání: Červen
 
Nemůžete si ani na cestách odepřít svoji oblíbenou hru? Nemusíte smutnit, po nějakém čase, kdy nebylo k dispozici, se vrací cestovní verze Ubonga. Řešte zapeklité rébusy a procvičujte svoji prostorovou představivost i ve vlaku, na výletě nebo o polední pauze!
 

Střelené kachny

Plánované vydání: Červen
 
Kač kač! Populární karetní hra se vrací v novém elegantním balení. Dokážete ochránit svoje kachny a vyřadit kachny soupeřů, líně si plovoucí po hladině rybníka? 
 

Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

Plánované vydání: léto 2017
 
V srpnu se budou moci hráči konečně vrátit s Robinsonem na prokletý ostrov. Robinson Crusoe je úspěšná kooperativní hra a výzva i pro zkušené hráče. Postavte přístřeší, sbírejte suroviny, vyrobte si potřebné nástroje a spolupracujte, abyste přežili v osmi unikátních scénářích!
 
 
Samozřejmě máme ještě pár es v rukávu, která odhalíme v průběhu roku ;-)
 
Herní tým ALBI. 
 
 

Najdete nás na Facebooku

CO SE DĚJE V ALBI